top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Aludarystės verslą iškeitė į grožio sritį

Updated: Mar 9, 2020

Keisti gyvenimo kryptį – ypač sunkus žingnis, kurį ne kiekvienas išdrįsta žengti.Vis dėlto atsivėrusios galimybės, savęs atradimas iš naujo ir naujame kelyje sutikti žmonės atperka visas sunkias akimirkas ir nežinomybės jausmą – tuo įsitikinusi pakruojietė Kristina Grigonienė. Daug metų puoselėjusi savo šeimos aludarystės verslą, moteris nėrė į visiškai priešingą grožio sferą.

Pokyčiams įkvėpė brolis

„15 metų dirbau mūsų šeimos aludarystės versle, virėme natūralų, gyvą alų, kuris buvo pripažintas tautiniu paveldu. Atstovavome Lietuvą Vokietijoje, Italijoje, kitose užsienio šalyse. Visus tuos metus mano gyvenimas sukosi tik apie alų, verslą, – pasakoja K. Grigonienė. – Ir, matyt, pavargau, perdegiau. Nusprendžiau, kad laikas pokyčiams.“ Kristina sako, kad tuo metu ir prisiminė savo vaikystės svajonę – tapti kirpėja. „Vis pagalvodavau, kad norėčiau dirbti su plaukais, bet mane stabdė amžius – tada man buvo 40 metų, atrodė, kad jau per vėlu pradėti kažką mokytis iš naujo.“ Tačiau tokias dvejones greitai išsklaidė Čikagoje gyvenantis specialistės brolis: „Kai papasakojau jam dėl ko nesiryžtu keisti profesiją, brolis tik nusijuokė ir papasakojo apie savo kolegę, kuri 62 metų pabaigė koledžą ir tapo medicinos sesele. Šis pavyzdys mane labai įkvėpė ir jau tą pačią dieną užsiregistravau į kirpėjų kursus Šiauliuose“, – apie naują gyvenimo etapo pradžią pasakoja K. Grigonienė.

Darbo pradžia – nuosavame salone

Specialistė sako, kad po šio sprendimo likimas greitai ją suvedė su dabartine kolege Roberta. „Susipažinome bendrame draugų rate. Įsišnekėjome, kad abi norime dirbti grožio srityje, ji taip pat ruošėsi pradėti makiažo ir veido procedūrų mokymus. Pagalvojome, kadbūtų smagu Prakuojyje atidaryti saloną, kartu dirbti, – priduria. – Dabar nesuprantu iš kur tiek turėjome tiek entuziazmo ir drąsos – vos tik pradėjome mokytis, iš karto ieškojome patalpų salonui. Net negalvojome, kad mums pirmiau reikętų įgyti daugiau praktikos, padirbėti kituose salonuose, tiesiog sekėme savo idėja. “Nors Kristina prisipažįsta, kad iš pradžių jos naują veiklą skeptiškai vertino ir artimieji, ir vietiniai Pakruojo gyventojai, tačiau greitai įgijo jų pasitikėjimą. „Pradėjau dirbti iš peties, daug konsultuodavausi su kitomis specialistėmis. Dabar mūsų įkurtai „Grožio studijai RK“ jau ketveri metai – padarytas didelis įdirbis, atsirado stabilumas, savi klientai“, – pasakoja grožio specialistė. Klientai Kristinos teikiamas paslaugas pamėgo ne tik dėl jos kruopštaus darbo: „Vos pradėjusi dirbti kirpėja, iškart norėjau pasiūlyti savo klientams kokybę, todėl labai kruopščiai rinkausi su kokiomis kosmetikos priemonėmis dirbti. Aš manau, kad siūlomi tik aukštos kokybės produktai – tai didelis mūsų salono pranašumas mažame miestelyje, – pabrėžia specialistė, dirbanti su profesionalams skirta KEMON kosmetika, kurią Lietuvoje atstovauja įmonė „Sugihara PRO“ . – Produktų kokybiškumą iš karto pastebėjo ir klientės – jau po pirmo apsilankymo matosi, kad plaukas yra pilnesnis, gražesnis, nesišerpetoja.“

Žavi santykis su žmonėmis

Kristina prisipažįsta, kad kardinaliai pakeisti karjeros kryptį nebuvo lengva, tačiau dėl savo pasirinkimo nesigailėjo nė vienos dienos: „Žvelgiant iš šono turbūt viskas atrodė labai sklandžiai, tačiau mano viduje buvo daug netikėtumo, nežinomybės. Reikėjo perlipti per save, priprasti prie visai kitokios atmosferos, bendravimo. Versle yra daugiau įtampos, nuolatos ieškai sprendimų, kaip būti dar geresniu, o grožio srityje bendravimas su klientais yra betarpiškesnis, laisvesnis, iš karto gauni grįžtamąjį ryšį, daug teigiamų emocijų“, – šypteli. Būtent santykis su žmonėmis labiausiai ir žavi Kristiną kirpėjos darbe: „Labai smagu, kai moterys grįžta, džiaugiasi gautu rezultatu ir pasitiki tavo nuomone, pasiūlymais. Taip pat ši sritis žavi tuo, jog čia turi nuolatos mokytis, tobulėti, keistis. Esi priverstas eiti į priekį, nestovėti vietoje. Labai džiaugiuosi ir puikiomis kolegėmis iš kitų Lietuvos miestų. Versle žiniomis niekas nesidalina, o čia paklaususi kitos specialistės patarimo, žinau, kad visada sulauksiu nuoširdaus atsakymo ir pagalbos“, – priduria specialistė.

Tokios istorijos kaip Kristinos – tikra motyvacija visiems, kurie yra nori pokyčių savo gyvenime. Pildyti svajones ir išbandyti naujus dalykus niekada nevėlu – tereikia savimi patikėti.Nuotrauka iš asmeninio archyvo

33 views0 comments

Comments


bottom of page