top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Apie plaukų šviesinimą, koks jis yra šiandien: iš meistro ir iš kliento perspektyvos

Updated: Oct 11, 2022


Paklauskite bet kurio plaukų stilisto, ar šviesinti plaukai šiuo metu madoje, ir jie tik atlaidžiai nusišypsos. Nes šviesintų plaukų mada niekada neišėjo ir vargu ar kada išeis – keičiantis laikams, keičiasi tik dažymų technikos, ateina ir išeina madingi atspalviai, o koja kojon su progresu žengianti plaukų kosmetikos pramonė kuria vis saugesnius, efektyvesnius ir patogesnius naudoti produktus.Tad pakalbėkime apie plaukų šviesinimą, koks jis yra šiandien: iš meistro ir iš kliento perspektyvos.Ką jums pirmiausia pasakys kiekvienas tikras plaukų stilistas, paklaustas apie šviesintus plaukus ir madingus atspalvius – kad tendencijos turi sekti paskui konkretaus žmogaus stilistiką ir patogumą, o ne atvirkščiai.


Vis dėlto viena tendencija šiuo metu ypač ryški: rinktis tokį plaukų šviesinimą, kuris neįpareigoja dažnai lankytis salone.


Nenuostabu, kad vis dažniau klientės pageidauja sudėtingų šviesinimo technikų ir sruogavimų, leidžiančių kitam dažymui sugrįžti tik po 3-8 mėnesių. Galima plaukus pašviesinti ir taip, kad meistro paslaugų jums prireiks tik po metų: tokie dažymai atliekami taip, kad ataugusios šaknys visiškai nekrenta į akis, o spalvos plaukuose gražiai persidengia nuo tamsiausių tonų prie šaknų, natūraliai pereinančių į šviesius galus.


„Gyvename greitame ir skubančiame pasaulyje, tad vis mažiau žmonių nori kas mėnesį skirti po kelias valandas ataugusių šaknų dažymui, kur kas dažniau rinkdamiesi tuos variantus, kurie taupo laiką ir kartu leidžia gražiai atrodyti,“ – pastebi kūrybinės komandos Atwins narė, koloristė ir plaukų stilistė Alvita Vespenderytė.


Kita vertus, jau ilgus metus populiarumo nepraranda ultra blondinės – arba platininės blondinės šviesumas, nieko bendro neturintis nei su patogumu, nei su funkcionalumu: tai ir prabangus, ir reiklus dažymas, kurį reikia itin kruopščiai saugoti, prižiūrėti ir reguliariai atnaujinti lankantis salone. Tačiau jo poreikis – išlieka.


„Visada buvo ir bus ta moterų dalis, kurioms tiesiog patinka ir malonu savimi rūpintis, todėl net gavusios iš meistro rekomendaciją sugrįžti po 8 savaičių, jos sugrįžta po 6. Tai ta kategorija klienčių, kurioms patinka eiti į saloną, ten praleisti po 4-5 valandas, ir jos visai nenorėtų ateiti pasigražinti tik kas pusmetį. Kaip ir visada atsiras tas klientas, kuris noriai priims naujienas, ultra madingas spalvas – nuo šių metų Very Pery iki kosmoso mėlynos ar elektrinės žalios ir panašiai,“ – pastebi Alvita.Modernios technikos – grožiui ir patogumui


Vis dėlto didžioji dalis klientų nori ne tik grožio, bet ir patogaus funkcionalumo. Tai lėmė ir naujųjų šviesinimo technikų išpopuliarėjimą.


Šiuo metu įsigalėjusios keturios pagrindinės plaukų šviesinimo technikos.


Air touch – šiuo būdu įmanoma išgauti begales skirtingų efektų. Vienu metu meistras gali šviesinti ir tamsintiplaukus, labai tiksliai apskaičiuoti, kiek šviesumo-tamsumo procentų bus sukurta, be to, atsižvelgti į kliento pageidavimus, kaip dažnai šis norės lankytis salone.


„Jeigu girdžiu žodžius „norėsiu ateiti po metų“ – suprantu, kad ties šaknimis reikės palikti daugiau tamsumo, per plaukų ilgį dažymą atlikti nuosaikiai, o maksimalųšviesumą kurti galuose. O jei klientė nori air touch, bet ketina į mano kėdę sugrįžti po trijų mėnesių, vadinasi, galiu kurti daugiau šviesumo. Tad nuolatinis bendravimas su klientu, lūkesčių ir poreikių išsiaiškinimas leidžia meistrui apspręsti, kokį šviesumo kiekį rinktis ir kaip dažyti,“ – pasakoja Alvita.– Kita technika – balayage. Ypač išpopuliarėjusi pastaruoju metu, nes techniškai atliekama bene greičiausiai, lyginant su kitomis modernaus šviesinimo technikomis.


„Imame sruogą, ją išpiešiame, ir tiesiog plėvele uždengiame, kad plaukai šviesėtų – plaukų nereikia nei išpūsti, nei patempti ir prilaikant planšete kišti folijos ir atlikti kitų laikui imlių dalykų, kaip darant air touch, o rezultatai gaunami dailūs, tikslūs ir ilgai tarnaujantys“, – aiškina meistrė.


Shatushas – tai dažymas, kurio metu plaukai veliami, o nuo pasirinkto vėlimo stiprumo priklauso, kiek bus gauta šviesumo. Rezultatas – labai gražūs spalviniai perėjimai, primenantys saulėje išblukintas sruogas.


– Ir ketvirtoji technika – klasikinis sruogavimas.


„Pamirškite prieš kelis dešimtmečius matytas dažytas aštrias sruogas, kuriančias ant galvos ne tiek estetikos, kiek dryžuoto čiužinio ar saulėgrąžos lukšto efektą,“ – juokiasi Alvita.


Pasak jos, šiuolaikinis sruogavimas nuo savo atsiradimo iki šių dienų yra stipriai pasikeitęs ir pažengęs.


„Kartais gali atlikti tokį sruogavimą, kad net nesuprasi, kas buvo daryta: efektą lemia plaukų skyrimai, jų diagonalumas, išdėstymas, sruogos storis, tankumas, pačių sruogelių atrinkimas, atsižvelgiant į plauko struktūrą – kuo pūstesni, labiau garbanoti plaukai, tuo galima rinktis storesnes sruogas, nes tarp tokių plaukų mažos sruogelės tiesiog paskęs; o kuo plonesni plaukai, tuo sruogelės atrenkamos plonesnės,“ – pasakoja koloristė.
Nesitraukiantis total blond‘as – prabangiausias dažymas


„Man atrodo, kad vadinamoji total blond – arba švari, maksimaliai šviesi klasikinė blondinė – kaip tendencija niekada nepasitrauks, nors tai nėra nei pigus, nei patogus dažymas. Tačiau jeigu klientė jį tinkamai, rūpestingai prižiūri ir koloristas geraio išmano, ką daro – tai yra patys prabangiausi ir įspūdingiausi dažymai. Tiesa, nepamirškite, kad ne visi plaukai gali atlaikyti tokį šviesinimą,“ – perspėja Alvita.


Total blond‘u vadinama spalva, kai nuo šaknų iki plaukų galų švariai, lygiai ir maksimaliai šviesiai nudažomi, o tuomet nutonuojami plaukai. Šis dažymas reikalauja nuolatinio atnaujinimo, tad salone tenka lankytis reguliariai kas 6-8 savaites. Jei praeina daugiau laiko, tamsesnių šaknų ataugimas būna per didelis, todėl jį šviesinant būna labai sunku vėl išgauti gražų, švarų šviesumą.


Svajojančioms apie total blond‘ą Alvita primena: bet kokio šviesinimo metu – o ypač tokio drastiško – plaukų struktūra keičiasi. Tiesa, laikantis rekomendacijų – tepant kaukes, naudojant tinkamus šampūnus ir kondicionierius, apsaugas ir darant visas procedūras namuose, laikui bėgant plaukų struktūra vėl sustiprės. Tačiau tą palaikymo darbą teks daryti nuolat.


Dar vienas momentas: total blond dažytiems plaukams mirtinu peiliu tampa intensyvi vasaros saulė. Kiekvienas meistras paliudys, kiek daug tokį dažymą turinčių klienčių vasaros pabaigoje į jų kėdes sėda viršugalvyje nutrupėjusiais plaukais: pakanka 15 min. pabūti kaitrioje vasaros saulėje be galvos apdangalo, o jei dar prisideda sūrus jūros ar chloruotas baseino vanduo su negailestingu šarminiu pH, ir plaukai ima trupėti kaip perdžiūvęs šienas.
Nepasiklysti gausoje padeda techniniai seminarai


Nenuostabu, kad prie populiarių šviesinimo technikų adaptuojasi ir plaukų kosmetikos pramonė: dar niekada meistrai neturėjo tokio plataus produktų asortimento, su kuriais gali dirbti. Pramonė ne tik eina iš paskos poreikiui, bet ir siūlo galimybes meistrams toliau eksperimentuoti ir kurti.
406 views0 comments

Comments


bottom of page