top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Inovatyvūs plaukų dažymo sprendimai pagal Irenijų Marozą


Šiuolaikiniams kirpėjams tenka nelengva užduotis iš didžiulės pasiūlos išsinkti tinkamiausią ir kokybiškiausią kosmetiką darbui. Į ką atkreipti dėmesį renkantis plaukų dažus, kaip teisingai skaityti gaminių etiketes ir nepasiklysti profesionalams skirtų produktų gausybėje, pataria „Artego“ technologas I. Marozas, rugsėjį Italijoje dalyvavęs didžiuliame ir analogų neturinčiame trijų dienų koloristikos projekte-seminare TRAIN THE TRAINER.


Meistrams svarbūs vis sudėtingesni klausimai

„Pirmą kartą kaip „Artego“ technologas į Romą vykau prieš 15 metų, bet tą kelionę puikiai prisimenu iki šiol: miestas, naujos pažintys ir kompanijos dažų gamykla padarė neapsakomą įspūdį“, – pasakoja Irenijus. Meistras sako, kad prieš 15 metų tarptautiniuose „Artego“ koloristikos mokymuose dalyvavo meistrai iš aštuonių šalių, o šiemet į Italijos sostinę atvyko net 30-ies šalių atstovai, su nekantrumu laukiantys, ką naujo jiems pasiūlys šis italų plaukų kosmetikos gamintojas. „Per pirmąjį seminarą mums labiausiai rūpėjo paprasti klausimai, kaip taisyklingai nušviesinti ar nudažyti žilus plaukus, o šįkart jų buvo gerokai daugiau ir sudėtingesnių. Buvo svarbu sužinoti, kuriuos dažus rinktis – su amoniaku ar MEA, su PPD ar be jo; kaip šviesinti – persulfatu (šviesinamaisiais milteliais) ar visgi „super blonde“ dažais; kur dingsta amoniakas, kai įprastais dažais tonuojame nušviesintus plaukus; kada„rūgštiniai“ dažai yra sprendimas ir t. t.“

Plaukų dažai, pasak technologo, yra pagrindinė kirpėjo darbo priemonė, todėl svarbu žinoti, kaip dažant plaukus išvengti nesklandumų, kokius dažus naudoti, kad spalva būtų tobula, o plaukų ne tik kad nepažeistume, bet atvirkščiai – jie spindėtų ir būtų sveiki. Meistras prisimena, kad prieš 20 metų, kai pradėjo dirbti, plaukų dažai, tiesiogine šio žodžio prasme, dažė. Laikui bėgant tokių dažų atsisakyta, o įstojus į Europos Sąjungą ir Lietuvoje imta vadovautis reglamentais dėl įvairių medžiagų ribojimo dažų ir kosmetikos pramonėje.


Ekologija ir atsakomybė – tendencija


Pasak I. Marozo, su pramone susijusios ir įvairios tendencijos. Pavyzdžiui, ekologija siūlo natūralių plaukų įvaizdį, bet jie turi atrodyti sveikai ir spindėti. Šiuo atveju meistrui padeda BEAUTY FUSION – keturių natūralių ingredientų mišinys, suteikiantis blizgesį. Noras atrodyti natūraliai ir laiko stoka pasiūlė įvairias šviesinimo technikas (balayage, ombre, airtouch, vėlimo), kurias atlikti galima „rūgštiniais“ dažais – jie suteiks spalvą šviesintiems plaukams, bet nepakeis natūralios spalvos.

Deja, pastebi „Artego“ technologas, netinkamai pasirinkta technika ar net nemokėjimas dažyti didžiajai daliai klienčių plaukus tik sugadino, todėl išaugo atkuriamųjų procedūrų paklausa. Kartu dėl šios priežasties vėl ims karaliauti karė ar bobo stilius – juk plaukus reikės kirpti trumpiau.

„Šiuolaikiniam meistrui plaukai nėra tik plaukai. Jie – žmogaus atspindys: ir svajonė, ir kelionės, ir mada. Kartu profesionalas mąsto ir apie ekologiją bei atsakomybę“, – įsitikinęs I. Marozas.


Skaityti etiketes neužtenka

Skaityti produktų etiketes šiais laikais neužtenka, pabrėžia Irenijus. Savo darbą išmanantis meistras žino, kad kai kurios medžiagos sudaro tam tikrus junginius, kurių gamintojai etiketėse nenurodo, todėl labai svarbu pasirinkti patikimą ir rinkodaros triukais neužsiimantį dažų gamintoją.

„Pavyzdžiui, į priemonių sudėtį įeina įvairūs „nekalti“ konservantai, bet, susijungę su tam tikrais produktais, jie gali sudaryti formaldehidus – itin kenksmingas, vėžį sukeliančias medžiagas. Būtent dėl to kai kurių kompanijų chemikai formaldehidus suskaido į dvi dalis ir etiketėse mes jų nebeatpažįstame“, – aiškina „Artego“ technologas.

Kitas pavyzdys – ant pakuotės nebūtina nurodyti medžiagos, jeigu jos kiekis neviršija 1 proc., bet medžiagoms maišantis, tas 1 proc. gali gerokai padidėti. Taigi meistras privalo galvoti, su kuo dirba, kitaip per dieną į jo organizmą pateks didžiulis kiekis nuodingų medžiagų.

„Man labai svarbu, kad „Artego“ pasirinko atsakingą kelią – naudoti kuo daugiau fitotechnologijų ir tik patikrintus bei švarius ingredientus, – priduria I. Marozas. – Dažų pigmentuose paprastai būna ir sunkiųjų metalų priemaišų, todėl „Artego“ pigmentus valo. Be to, kompanija dalyvauja įvairiose ekologinėse programose (tarkim, miškų atsodinimo), visos pakuotės gali būti perdirbamos ir t. t.“



Beauty Fusion: viena linija – keturios funkcijos

Linija, šiemet nustebinusi Irenijų, yra inovatyvi Beauty Fusion, kurios sudėtyje – 99 proc. natūralių produktų. Šios priemonės ne tik idealiai nudažo žilus plaukus, bet ir apsaugo, maitina, stiprina bei lėtina jų senėjimą. Be to, Beauty Fusion turi 63 aliejinius atspalvius, kuriuos sumaišę gausite reikliausio kliento lūkesčius atitinkantį rezultatą.

„Beje, man, kaip koloristui, „Artego“ dažai ypač palengvina darbą – anksčiau meistrams reikėjo turėti daug skirtingų linijų, o dabar viską galima padaryti su viena“, – pabrėžia specialistas.

Pasak jo, įprastai plaukų dažus sudaro du komponentai: oksidantas (aktyviklis) ir kreminė ar gelinė masė, į kurios sudėtį įeina pigmentai bei šarminė terpė (amoniakas arba išvestiniai jo produktai). Tačiau „Artego“ pasirinko inovatyvų sprendimą – Beauty Fusion sudaryti iš trijų dalių: pigmentų, kuriuose yra 99 proc. augalinės kilmės produktų, oksidanto ir šarminės terpės (amoniako).

„Kadangi „Artego“ nusprendė amoniaką pateikti kaip atskirą komponentą, vienus dažus galiu naudoti skirtingais atvejais, – atkreipia dėmesį I. Marozas. – Beauty Fusion tinka ir kaip ilgalaikiai, ir kaip pusiau ilgalaikiai dažai, kaip tiesioginiai pigmentai ir kaip „rūgštiniai“ dažai, nes nušviesintiems plaukams suteikia gražią spalvą, blizgesį ir kartu atnaujina plauko struktūrą. Analogiško produkto kol kas nėra pristačiusi nė viena kompanija. Paslaptis slypi tame, kad meistras pats susikuria norimo stiprumo dažus – tereikia įsipilti reikiamą kiekį amoniako. Be abejo, tai drąsus metodas, reikalaujantis atsakomybės, bet jis suteikia visišką kūrybos laisvę.“


Botanical Henna – dažančių žolelių ir vaisių mišinys

„Be abejo, tarp šiemet „Artego“ pristatytų plaukų priežiūros ir formavimo linijų su fitotechnologiniais sprendimais, man įdomiausios plaukų dažymo priemonės, – sako meistras. –Botanical Henna – dažančių žolelių ir vaisių mišinys, stiprinantis plaukus ir suteikiantis jiems ypatingą spindesį.“

Jo nuomone, žmonės ne be reikalo renkasi „Henna“ pažymėtus produktus. Paprastai dažuose yra amoniako ar išvestinių jo produktų, kitaip plauko neįmanoma pašviesinti. Tačiau šios medžiagos ardo plauko struktūrą, kai kurie spalvos pigmentai, tokie kaip PPD, gali sukelti alergiją ar net yra įtraukti į onkologinę riziką keliančių medžiagų sąrašą. „Henna“ produktai išsiskiria tuo, kad yra natūralūs ir ekologiški, o rezultatas dirbant su jais – puikus.

„Kadangi tai naujas ir inovatyvus produktas, bet kur jo nusipirkti neįmanoma, – priduria I. Marozas. – Kita vertus, „Artego“ svarbūs klientų poreikiai, tad meistrams, norintiems išbandyti šią liniją ir susidomėjusiems, kaip su ja dirbti, tereikia „Facebooke“ parašyti žinutę Artego profesionalams.“

Irenijus įsitikinęs – savo darbą ir klientus mylintis meistras renkasi partnerį, o ne prekeivį: „Partneris ne tik parduoda savo produktą, bet ir išmoko juo naudotis bei suteikia žinių, kad meistras teiktų kokybiškas paslaugas: nudažytų ir žilus plaukus, išgautų gražią spalvą, kartu plaukus puoselėtų ir atkurtų jų struktūrą.“



151 views0 comments

Comments


bottom of page