top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Judėjimas pirmyn

Šis laikotarpis ne vienam salono savininkui buvo sudėtingas: prisiimti atsakomybę ne tik už save, bet ir už kolektyvą reikia nemažai jėgų. Tad tikrai smagu sveikinti saloną su veiklos dešimtmečiu ir dar smagiau girdėti apie didelius ateities planus. Siunčiame didžiausių linkėjimų salonui „Bliss & Fashion“, įsikūrusiame Vilniuje, ir kalbiname jo įkūrėją Rūtą Šmolkaitę.


Kaip pajutote, kad reikia savo salono?


Reikia pasakyti, kad man labai sekėsi su darbovietėmis nuo pirmosios profesinės karjeros dienos. Visada gaudavau trokštamą darbą, vėliau pradėjo kviesti visi, nes jaunas specialistas labai populiarus ir norimas, žinoma, jei turi geras rekomendacijas, reputaciją. Dirbau su nuostabiais vyresnės kartos meistrais, daug ko iš jų išmokau, po to patekau į „Sugiharą“, kur nepastebimai prabėgo daugiau nei dešimt smagių metų. Plaukų stilistams tuo metu tai buvo pati geidžiamiausia darbo vieta. Tačiau, mano manymu, dešimt metų dirbti vienoje vietoje yra daug, kyla įvairių minčių apie pokyčius. Pabandžiau pasidarbuoti kitame salone, nepatiko... Tada ir pradėjau mąstyti apie savo verslą, nors anksčiau tokių minčių nesu turėjusi, nesu dariusi idėjų žemėlapių, siuntusi minčių į kosmosą ar panašiai. Tiesiog natūraliai susiklostė aplinkybės, vyras pasiūlė idėją ieškotis patalpų ir atsidaryti saloną. Labai greitai radome patalpas nuostabioje vietoje, senamiesčio širdyje. Krizė buvo ką tik pasibaigusi, mažai kam rūpėjo pradėti naują verslą, todėl viskas klostėsi gana lengvai. Taip įkūrėme „Bliss & Fashion“.


Kokia buvo salono vizija?


Prieš įkuriant saloną, buvo laikotarpis, kai labai dažnai mokydavausi Prancūzijoje. Žavėjausi stilistų darbais, kasdieniu įvaizdžiu, minimalistiniais salonų interjerais. Tuo metu Vilniuje salonai buvo labai spalvoti, apkrauti daiktais, o ten viskas švaru, balta, lengva, subtilu. Galbūt būtent tai mane įkvėpė, taip atsirado pirmas labai šviesus salonas, kurio interjeras buvo paprastas, tačiau stilingas. Man atrodė labai svarbu, kad meistrams dirbti salone būtų ne tik gražu, bet, svarbiausia, patogu. Aplankiau keletą parodų užsienyje, jose susipažinau su puikiais baldų gamintojais italais. Išsirinkau nepaprastai stilingus ir komfortabilius baldus, kurie puikiai tarnavo dešimtmetį ir nė karto neteko kažko taisyti. Tuoj kelsimės į naują vietą, bet salonas dar ir šiandien atrodo šiuolaikiškas, interjeras, baldų dizainas nepasenęs, o su salono įranga galėtume dirbti dar dešimtmetį. Bet vėl norisi permainų, todėl šiuo metu jau įrenginėjame saloną dar geresnėje vietoje, nors man visada atrodė, kad geriau būti negali…

Kaip per dešimt metų keitėsi salono veidas?


Mes nuolat keičiamės, nes gyvenimas yra judėjimas. Kiekvienais metais vykstame į Prancūziją mokytis, sužinome naujas dažymo ir kirpimų tendencijas, grįžusios taikome jas salono lankytojams, todėl kirpimai visada yra madingi, vis atnaujiname savo „darbų veidą“. Per tuos metus visi meistrai labai tobulėjo, galiu drąsiai pasakyti, kad šiandien kolektyvas tikrai kur kas profesionalesnis, jei lyginsime dabartį ir salono pradžios tašką prieš dešimtmetį. Šiek tiek keitėsi salono veidas ir tiesiogine prasme. Salonas yra gyvas organizmas – vieni meistrai ieško, kur žolė žalesnė, kiti mėgsta stabilumą, todėl visus tuos metus buvo kartu ir aš tai labai vertinu. Visas salono branduolys – talentingiausi meistrai – nuo pirmos dienos iki dabar yra kartu su manimi. Labai smagu, kad prisijungia jauni žmonės, mes visi mokomės vieni iš kitų.


Kai atidarėme saloną, nebuvo populiarios nei „Facebook“, nei „Instagram“ platformos. Tada reklamavomės žurnaluose, televizijoje. Labai džiaugiuosi, kad dabar viską galiu pasidaryti pati, nebereikia samdyti dizainerių, fotografų, visas aktualijas gali greit nufotografuoti ir kelti į socialinius tinklus, klientai mato gražius ir kokybiškus darbus gana dažnai, todėl visada nori sugrįžti. Technologijos atvėrė naują erą, labai palengvino reklamos sritį, tai džiugina.


Ar buvo momentas, kai ko nors gailėjotės?


Taip, buvo toks momentas, kai supratau, kad kolegėms nebesu tik draugė. Dabar aš tarsi kitoje pusėje, teko tai priimti ir susitaikyti. Kažkuriuo metu buvo liūdna, bet vėliau suvokiau, kad tai natūralus procesas: vadovas yra vadovas, nori ar ne vis tiek atsiranda šioks toks atstumas. Dabar palaikome gražius dalykinius santykius, padedame viena kitai, dalinamės patirtimi, kartu keliaujame mokytis ir į renginius, seminarus, gyvename labai įdomų profesinį gyvenimą.


Kokios tradicijos įsitvirtino salone?


Turime gražią tradiciją kasmet keliauti į Paryžių mokytis, labai laukiame to momento, nes tai tikrai smagus laikas kartu. Deja, nei praėjusį, nei šį pavasarį negalėjome ten nuvykti dėl pandemijos, tikiuosi, kad kitais metais jau galėsime tai pakartoti. Kartais su kolektyvu susikuriame šventę – mažą renginį: švenčiame salono gimtadienį, Naujuosius metus, kasmet gauname dovanų nuo Kalėdų Senelio.

Ką galite papasakoti apie judėjimą į priekį?


Vasaros pabaigoje planuojame keltis į naujas patalpas. Prisipažinsiu, kad artėjant dabartinių patalpų nuomos pabaigai labai rimtai galvojau, ar reikia dar vieno dešimtmečio. Viena kolegė klausė, kam tas galvos skausmas? Atrodo, galėčiau išsinuomoti mažą saloniuką ir dirbti viena, o gal dviese su kolege – būtų ramus ir geras gyvenimas, jokios atsakomybės. Svarsčiau apie tai ir supratau, kad mažo salono idėja labai liūdna, nebūtų kaitos. Manau, kad taip dirbti labai greitai nusibostų, nes gyvenimas yra judėjimas, čia slypi jo žavesys. Svarsčiau ir apie galimybę dirbti kitame salone, bet nėra tokio, kuriame tikrai norėčiau tai daryti. Man turi patikti viskas: ir vieta, ir savininkai, ir požiūris. Deja, tokio salono mano akiratyje nebuvo. Be to, jaučiau atsakomybę už kolektyvą, galbūt ne visiems pasisektų rasti gerą darbo vietą, išsibarstytume, klientai išsisklaidytų, nemanau, kad tai būtų geras sprendimas.


Taigi nusprendžiau judėti į priekį ir sukurti naują, erdvų bei stilingą saloną, kuriame būtų gera ir meistrams, ir lankytojams. Taip, laukia dar daug darbų kuriant aplinką ir įgyvendinant interjero sprendimus, reikės surasti keletą meistrų, tikiuosi, viskas eisis sklandžiai ir vasaros pabaigoje jau dirbsime naujame salone S. Gucevičiaus gatvėje, dar arčiau Vilniaus širdies – Katedros aikštės.Nuotraukos iš asmeninio albumo.

508 views1 comment

1 Comment


zivilew
May 21, 2021

Tegul sėkme lydi vadovą ir visa kolektyva! Sveikinu su pastoviu progresu, džiaugiuosi nauja vizija ! Mieli seni klientai bus patenkinti, nauji bus sužavėti! Valio!

Like
bottom of page