top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Ką reikia žinoti apie depiliaciją vyrams?

Į klausimus atsako salono „City Wax Vilnius“ kolektyvas.

Ilgą laiką vyrų depiliacija buvo tarsi tabu. O kaip dabar? Ar daugėja vyrų, besiryžtančių depiliacijos procedūroms?

Lietuvos vyrai po truputį keičia savo požiūrį į depiliaciją – maždaug 10 – 15 % visų mūsų salono klientų yra vyriškos lyties ir kiekvienais metais šis skaičius tik auga. Dažnai tenka pastebėti, jog požiūris į vyrų depiliaciją priklauso nuo gyvenamosios vietos bei supančios aplinkos: vyrai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose, yra labiau paveikti stereotipų, kad tai išskirtinai moteriška procedūra, tuo tarpu didmiesčių gyventojai arba daug keliaujantys po užsienį į depiliaciją žiūri paprasčiau, kaip į elementariausią higieną. Galime pasidžiaugti, kad depiliacija sparčiai populiarėja tarp jaunų vyrų – tikėtina, kad ši naujoji karta kardinaliai pakeis požiūrį į depiliaciją ir grožio procedūras vyrams.

Kokių kūno zonų depiliacija paklausiausia tarp vyrų?

Dažniausiai vyrai renkasi veido depiliaciją, norėdami pašalinti nepageidaujamus plaukelius antakių, nosies bei ausų srityse, rečiau – krūtinės, pažastų, nugaros, pečių, pilvo depiliaciją. Tarp vyrų populiarėja ir plaukų šalinimas bikinio srityje. Išskirtinai tam tikrų sporto šakų, tokių kaip plaukimas, dviračių sportas, bėgimas ir pan., atstovai depiliuojasi kojas, rankas, kad mažintų kūno pasipriešinimą.

Kuo skiriasi procedūros procesas depiliuojant vyrą ir moterį?

Paprastai depiliacijos procesas vyrui ir moteriai nesiskiria, tik vyrai kur kas jautriau reaguoja į skausmą, todėl ją reikia atlikti greičiau bei mažiau skausmingai. Didžiausias skirtumas – vyrų ir moterų odos reakcija po depiliacijos. Vyrų oda paprastai yra mažiau prižiūrėta, jautresnė nei moterų, taip pat vyrai turi daugiau riebalinių ir prakaito liaukų, kurios susijusios su plauko folikulu, jų plaukai tvirtesni ir tankesni, dėl to oda labiau parausta, ją dažnai išberia.

Iš jūsų patirties, kaip vyrai elgiasi procedūros metu?

Tai labai individualus dalykas, bet elgsenos tendencijas ir skirtumus tikrai galima pastebėti. Moterys atliekant procedūrą yra kur kas labiau atsipalaidavusios, linkusios skausmą malšinti pokalbiais, o vyrai dažniausiai būna tylūs, stengiasi ramiai išlaukti procedūros pabaigos ir kantriai vykdo nurodymus – galbūt dauguma tiesiog drovisi parodyti savo jautrumą skausmui. Taip pat vyrai – labai lojalūs klientai, linkę prisirišti prie meistro, kuriuo pasitiki.

Kas sunkiausia depiliuojant vyrą?

Iš techninės pusės jokių sunkumų nekyla, tik atliekant procedūrą vyrui prireikia daugiau laiko ir vaško, nes depiliuojami plotai ir plaukuotumas didesnis nei moterų, be abejonės tam reikia ir daugiau jėgos.

Depiliuojant vyrus, būtina atsižvelgti, jog jų oda dažnai reaguoja jautriau nei moterų, todėl derėtų nuraminti klientą ir paaiškinti kaip reikia prižiūrėti odą po procedūros. Jie sunkiau susitaiko su tuo, kad tarp depiliacijų būtina naudoti šveitiklius, priemones nuo plaukų įaugimo – vyrams tai per dideli namų darbai.

Ar atliekant depiliaciją vyrams naudojamos tos pačios priemonės, vaškai, kaip ir moterims?

Priemonės, naudojamos depiliacijai moteriai ir vyrui nesiskiria. Mūsų salonas dirba su prekinio ženklo „Lycon“ depiliacijos priemonėmis, turime labai platų vaškų pasirinkimą, todėl galime žaisti bei varijuoti spalvomis – vyrui tikrai labiau patiks depiliacija mėlynos spalvos vašku, o rožinis puikiai tiks moterims. „Lycon“ taip pat sukūrė atskirą vaškų liniją vyrams – ji yra tvirtesnė, vyriško kvapo ir spalvos.

Fotografas: Pawel WYLAG

Plaukai: Christophe GAILLET

Makiažas: Natasza BIGOS

204 views0 comments

Comments


bottom of page