top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Kaip suprasti, ar tai mano išsvajota veikla?


Dažnas grožio meistras yra išbandęs save skirtingose grožio rinkos pozicijose: nagai, blakstienos, antakiai... Keliaudamas per sritis, jis bando suprasti – kuri sritis yra mano? Kur mano svajonių darbas, kai neskaičiuoji laiko, finansai krenta „iš dangaus“, klientai rašo tik geriausius atsiliepimus ir nejaučiu jokio nuovargio?Suteikusi daug konsultacijų, turėjusi daug pokalbių ir mentorysčių su grožio meistrais, atradau vieną praktiškai kiekvienam būdingą bendrą bruožą. „Savo veiklos paieška“ – skamba puikiai, tačiau „savo“ interpretuojama kaip „lengva“, o jei lengvai neišeina, vadinasi, tai ne „mano“.Kaip yra iš tikrųjų?


Vaikas, mokydamasis vaikščioti, krenta daugybę kartų, kol išmoksta laikyti pusiausvyrą ir savarankiškai eiti. Gal pabandykime šį pavyzdį pritaikyti sau?


Pirminiuose etapuose, nesulaukę savo veiksmų rezultatų, viską metam ir keliaujam toliau ieškoti. Štai keli niuansai, padedantys išlaikyti discipliną ieškant savęs.


Pradžia dažniausiai būna gana sudėtinga: ne visai aišku, ką reikia daryti, kokia eilės tvarka, kokia viso to logika. Kuo daugiau praktikos, tuo daugiau atsiranda supratimo. O jam atėjus, prasideda tikroji kūryba. Trumpai sakant, kuo daugiau praktikos ir pastangų, tuo greitesnis ir kokybiškesnis rezultatas.


Kai turime pirmuosius rezultatus, jau galime įvardinti, kas patinka šioje veikloje, kas nepatinka, kokios kompetencijos ir įgūdžių dar trūksta. Ir tik tuomet galima pasidaryti tam tikras išvadas: ar ši veikla mano širdžiai miela, ar ieškau savęs toliau?Mylima veikla tampa mylima, kai pats meistras išlaiko balansą ir geba sukurti sau tokias sąlygas, kurios yra tinkamos būtent jam:


✔ darbo ir poilsio režimas: meistras nustato sau tinkantį darbo laiką, kad nereikėtų šeimos nariams mamą ar tėtį pasiimti iš darbo be jėgų;


✔ gebėjimas mokytis ir priimti grįžtamąjį ryšį iš klientų: ne visada klientai laimingi ir to vertinti kaip tobulo darbo kriterijaus net neverta, nes mes visi žmonės ir ne visada darbą traktuojame tik pagal kokybę;


✔ pajamų skaičiavimas ir gebėjimas nustatyti sau tinkamą kainodarą: viena mano mėgstamiausių temų – gebėjimas nustatyti savo darbo kainą ir ją įvardinti klientams, leisti sau uždirbti tiek, kiek norisi, be lubų limito savo pačių galvose.
Iš esmės kalbame apie tai, kad kiekvienas, priimdamas atsakomybę už savo gyvenimo pasirinkimus, įdėdamas pastangų ir įsiklausydamas į save, ko iš tiesų nori, gali sukurti sau mylimą veiklą, kuri bus širdžiai miela. Tam iš tiesų būtinos pastangos, laikas ir praktika. Tai nėra lengva…
Linkiu atsikratyti iliuzijų ir pasidaryti sąrašą, kokios veiklos mane „veža“. Labai naudinga susidaryti veiksmų planą su aiškiai išgrynintais terminais ir veiksmais: kiek laiko skirsite ir kokias pastangas dėsite šiai veiklai išbandyti, kad suprastumėte – tai „mano“ ar „ne mano“. Bandomasis terminas turėtų būti ne mažiau nei šeši mėnesiai ar metai.29 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page