top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Meilė tvyro ore…


Artėjant Šv. Valentino dienai, kilo mintis pakalbinti poras, kurios kartu – ir darbuose, ir namuose. Kaip klostosi santykiai, kokie niuansai svarbūs bendraujant ir kur tie rožių žiedlapiai krenta... Apie visa tai – lengvame pokalbyje su poromis.UAB „Karera“ vadovai Laura ir Darius Žičkai


Kaip Jums sekasi pasiskirstyti darbo tikslus įmonėje?


Mes darbo tikslus išsikeliame kartu ir kartu juos siekiame įgyvendinti. Kai kartu išjaučiame ir sujungiame vieno logiką ir kito emociją – gimsta gražiausi projektai. Suprantame, kad atskirai pasiskirstę darbo tikslus nuveiktume dar daugiau, bet ne kiekybė, o kokybė yra visas grožis.

Ar per dieną darbo metu kartu praleidžiate daug laiko?


Mes turime savo atskirą biurą, kuriame du stalai yra vienas šalia kito. Ar atsakėme į klausimą? Bet labai dažnai su visais savo užrašais atsikraustau prisistūmusi kėdę prie Dariaus stalo. (šypsosi Laura)

Ar turite susitarimą namie apie darbą nekalbėti?


Susitarimas yra, bet meluotume, jeigu sakytume, kad namie apie darbą nekalbame. Tai išeina natūraliai. Kyla mintis ar idėja ir kalbame, diskutuojame, o ir gražiausios idėjos kyla po darbo valandų. Mums tai normalus procesas. Vaikai jau pripratę girdėti mus kalbantis apie darbą, bet ar tai blogai? Svarbu nusibrėžti ribas ir išlaikyti balansą.

Kur ta romantika dirbant kartu?


Romantika ir yra buvimas kartu! Kartu mes būname 24 valandas per parą ir taip jau 17 metų.
Grožio salono „Salionas“ įkūrėjai kirpimo meistrai Jolita ir Paulius Markeliūnai


Kaip jums sekasi pasiskirstyti darbo tikslus įmonėje?


Čia sunkiausia užduotis. Mes su Pauliumi natūraliai pasiskirstėme – aš dirbu daugiau su kolektyvu, atranka, pokalbiais. Paulius atsakingas už meninius, techninius, organizacinius dalykus. „Salione“ mes, visi kolegos, turime tam tikrų susitarimų ir darbų pasiskirstymų, stengiamės jų laikytis, kad visiems būtų maloniau. Dažnai mūsų klausia, kaip jūs galite tiek laiko kartu būti: darbe kartu, namie kartu, atostogos kartu ir t. t. ... Bet iš tikrųjų darbo metu neturime laiko bendravimui ar pietums. Visas dėmesys skiriamas klientui. Dirbdami su klientu, esame 100 proc. su juo, nebendraujame ne tik kad tarpusavyje, bet ir su kitais kolegomis – laikomės tokio etiketo. Nebent tai susiję su klientu ar darbu, tuomet pasitariame, ieškome sprendimo. Kas dėl pokalbių – kai įkūrėme „Salioną“, labai daug kalbėdavome apie darbą. Vieną dieną mus labai gerai nuramino didžioji dukra. Neapsikentusi per vieną vakarienę ji sako: „Kiek jūs galit kalbėt apie darbą?!“ Tai mums buvo ženklas, kad tikrai per daug ir kad šeimos vakarienės ne tam. Tai ir išgyvendino įprotį iš pietų ar vakarienių laiko šeimoje. Dabar vis tiek vyksta aptarimai, bet ne tokie ilgi. Gal išmokome greičiau spręsti įvykius arba tiesiog perpratome dinamiką ir mokame atskirti, kas svarbu, o kas nelabai. Mažiau yra ir ką aptarti.


Kur ta romantika dirbant kartu?


Kaip jau minėjau, darbe nėra romantikos, nes dėmesys skiriamas klientui, po to – kolegoms . Romantika – namuose, savaitgaliais, kelionėse, ten, kur mes nebūname kolegos.
UAB „Selective Baltic“ vadovai Jolita ir Andrius KleponiaiMūsų įmonėje dirbame visa šeima. Andrius nuo pat įmonės įkūrimo dalyvavo įmonės veikloje, bet oficialiai pradėjo dirbti prieš trejus metus, o dukros prisijungė kiek anksčiau. Labai smagu, kad mes visi turime bendrą tikslą – sveikas įmonės gyvavimas! Kiekvienam natūraliai atiteko pareigos, kurias geriausiai mokame, ir tikslų siekiame užsibrėžtai bei su meile.


Ar per dieną darbo metu kartu praleidžiate daug laiko?


Jolita: darbe turime atskirus kabinetus, o ir mano darbas – daugiau judesys, taigi nėra taip, kad ištisai kartu. Darbo metu kiekvienas turime veiklos ir nėra laiko galvoti, ar mes kartu, ar atskirai.


Anksčiau, kai dirbome atskirai, tikrai daugiau kalbėjome apie įmonės reikalus namuose ir susitarimas tikrai buvo, ypač per atostogas. Dabar to nereikia, visus svarbius reikalus aptariame darbo metu, o namuose lieka tik pasimėgauti nuveiktais darbais.


Romantika gali būti visur, tik reikia ją mokėti susikurti. Smagu matyti, kai tau artimi žmonės dirba savo įmonės labui su meile ir atsidavimu, visada kartu, visada su šypsena. Pietūs kartu, ko seniai nesame turėję, taip pat romantikos dalis. Įmonė, kaip ir vaikai, – meilės vaisius. Ir, jeigu joje vyrauja meilė, šiluma, malonumas, sėkmė – romantika lydės visada, nesvarbu, ar tu dirbi kartu, ar atskirai. Linkime visiems meilės, daug daug šypsenų ir svarbiausia rasti kompromisą dirbant kartu.
„Maestro“ studijos steigėjai Šarūnė ir Juozas Proškevičiai


Kaip jums sekasi pasiskirstyti darbo tikslus įmonėje?


Juozas: labai paprastai: kai vyrams reikia kažkokios pagalbos, lengviausia paprašyti savo moters :) Na, o jeigu rimtai, tai pas mus dar prieš atidarant studiją buvo aišku, kas ką darys. Tiesiog natūraliai meniškos sielos žmogus stovi prie kūrybos, darbo kokybės pulto bei tam tikrų techniškų dalykų, na, o Šarūnė – visa matematika, gebėjimas daug ir laisvai bendrauti – lėmė, netgi sakyčiau, pagrindinį vaidmenį suvaldant studiją ir laviruojant įvairiose situacijose. O, turint tokio dydžio saloną, jų, be abejo, būna sočiai.


Ar per dieną darbo metu kartu praleidžiate daug laiko?


Pas mus apskritai nuo pat draugystės pradžios svarbiausia vertybė buvo kiek įmanoma laiką leisti kartu – tiek namuose, tiek laisvalaikiu, tiek ir darbe. „Maestro“ studija yra mūsų antri namai, čia būnant neprailgsta laikas ir net per išeigines čia norisi būti. Aišku, labai stengiamės nepainioti laisvalaikio su darbu, bet… O šiaip darbo metu mes kartais net neturim, kada pašnekėti. Aš dirbu su savo klientais ir padedu kolegoms, jei reikia mano patirties ar įžvalgų, džiaugiuosi, kad turime draugišką kolektyvą, kurie vienas kitam niekada, neatsako padėti, net jei ir laikas spaudžia. Na, o Šarūnei tenka visi studijos klientai, kolektyvas, telefoniniai skambučiai, o kur dar socialinės medijos reikalai. Diena tiesiog praskrieja. Ai, tiesa, papietauti stengiamės išeiti kartu. Džiaugiamės, kad „Magnum“ verslo centre galima greitai gauti šviežio ir kokybiško maisto.

Ar turite susitarimą namie apie darbą nekalbėti?


Pačioje pradžioje kalbėjimas apie darbus tikrai netrukdė – juk tai mūsų kūdikis, kaip galima apie jį nekalbėti, ypač kai per dieną neturėjome laiko visko aptarti. Tačiau, praėjus keleriems metams, supranti, kad dienos laikas neguminis, reikia ir pailsėti, todėl įsivedėme naują taisyklę: apie darbus 20 minučių ir viskas. Toliau vaikai, gyvūnai, kelionių planavimai ir, be abejo, gera knyga dienai užbaigti.

Kur ta romantika dirbant kartu?


Na, konkrečiai mūsų atveju viskas prasideda jau ryte, kai abu ruošiamės. Gal labiau aš džiaugiuosi, stebėdamas savo nuostabiąją žmoną, kaip ji puošiasi, ir žinau, kad ją matysiu visą dieną. Ir apskritai turėti savo antrąją pusę dirbant kartu yra ne tik romantika, bet ir santykių saugumas. Ji mato, ką aš veikiu, o aš matau – ką ji. O kur dar bendros kolektyvo kelionės, pramogos ir vakarėliai. Juk per juos visko gali įvykti :)UAB „Eiva Beauty“ Ieva ir Andrius Mašauskai


Kaip jums sekasi pasiskirstyti darbo tikslus įmonėje?


Ieva: Natūraliai :) Andrius – kirpėjas, aš – ne, tai nelabai buvo ten ką ir skirstyti.

Mums pradėjus draugaut ir kartu gyvent, Andrius jau dirbo ne tik kirpėju, bet ir technologu, o aš dar mokiausi universitete. Jau tuomet nemažą dalį laiko praleisdavau kartu važinėdama po technologinius seminarus, netrukus ir man teko prisijungti dėl gerų anglų kalbos žinių vertėjaujant seminaruose ir t. t. Tad, nusprendus atidaryti savo saloną, kasdieniai administraciniai darbai atiteko man, priimdami sprendimus ir imdamiesi kūrybinių darbų augome kartu. Su metais veiklos augo, bet principas išliko – kiekvienas darome tai, ką mokame geriausiai.


Andrius: Niekada nesėdėjome ir negalvojome, ką ir kaip čia turime pasidalinti ar pasiskirstyti. Su Ieva turime stiprias, vienodas ir stabilias vertybes, tad greičiau jau jos vedė bendrų pasirinkimų link. Turėti saloną nebuvo mūsų siekiamybė, mes tiesiog kūrėme tai, ko trūko mums patiems – aplinkos be apkalbų, noro tobulėti, neužsistovėjimo, kūrybos ir t. t. Taip natūraliai ir lipdėsi tai, kas iš salono išaugo į „byAtwins“.


Beje, reikėtų paminėti, kad bene nuo pat pradžių mūsų veiklų partneris ir neatsiejama dalis yra ir Anatolijus Pajanok, taip pat jau dešimtmetis, kaip prisijungęs ir Ievos brolis. Tad derinti yra ką :) Vis dėlto mes visi vienodai tikime, kad, kai esi vienas, tik laiko klausimas, kada nusigrybausi.


Ar per dieną darbo metu kartu praleidžiate daug laiko?


Ieva: Aš visada sakiau, kad grožio salonas – tai gyvenimo būdas, o ne verslas. Su visomis iš to atsirandančiomis „papildomomis sąlygomis“. Tad pradžioje laiko kartu praleisdavo tikrai daug ir daug darbų, ypatingai kūrybinių, atlikdavom kartu. Augant darbų apimtims, to laiko kartu pasidarė gerokai mažiau ir, prisipažinsiu, man šiuo momentu jo trūksta.


Andrius: Ieva nuo mūsų draugystės pradžios žino, kad darbo dieną man geriau net neskambinti. O jei labai reikia, susiranda per administratorę :D Tad tas laikas kartu nėra jau toks kasdienis. Anksčiau darbe kartu praleisdavome daugiau laiko, Ieva dažniau būdavo salone, nes buvo mažiau kitų veiklų. Dabar būna, kad paskiriam vienas kitam pasimatymą su puodeliu kavos, kad galėtume ramiai pasikalbėti.

Ar turite susitarimą namie apie darbą nekalbėti?


Ieva: Yra :) Arba tiksliau tas susitarimas labai organiškas – tai nėra tabu, svarbu, kad kalbos apie darbą netaptų įpročiu ir neatimtų laiko iš šeimos. Arba tiesiog natūraliai – kai kurios temos yra įdomios, reikalingos, bet nesijauti, kad kalbi apie darbą, nes dalis temų tam tikra prasme – tiesiog pomėgis.


Aišku, yra buvę ir etapų, kai 11 val. nakties darydavome ir tikrindavome produktų aprašų vertimus.


O pastaraisiais metais net pasitaiko situacijų, kai, atrodo, su visais jau n+k kartų apie tai šnekėjau, pasakojau, o, pasirodo, Andriui dar nesakiau…


Andrius: Aš niekada neskirsčiau darbo ir ne darbo temų, ypač kai dalis jų persipina su kūrybinėmis veiklomis ar pomėgiais, kaip čia juos pavadinti. Na, iš esmės tai tiesiog yra mūsų gyvenimo dalis. Bet taip, apie visai darbinius dalykus, buhalteriją ar panašiai namie nekalbame. Arba, būna, klausiu ko nors, o Ieva sako: „ne dabar“, arba, būna, pati sako: „žiūrėk šiandien reiks paklabėt, kai vaikus sumigdysi“. Natūraliai.


Kur ta romantika dirbant kartu?


Ieva: Aš neįsivaizduoju, kaip galėtų būti kitaip. Kaip ir sakiau, man nuo pat draugystės pradžios patiko būti kartu, važinėti į technologinius seminarus, o paskui viskas natūraliai užaugo. Tikrai buvo nelengvų gyvenimo mokyklos periodų, bet mes visuomet palaikėme vienas kitą ir augome kartu. Jei darai tai, kas tau patinka ir tinka, tai nėra darbas, tai – gyvenimas. Tad ir romantika, kaip ir gyvenime, yra tada arba tais momentais, kai ją susikuri.


Andrius: Romantika? Gėlių parnešu namo, tad romantika – namie arba vakarieniaujant restorane. O jei rimtai, manau, būdami savo laiko šeimininkai, mes turime pakankamai laiko savo gyvenimo pomėgiui – kelionėms. Tad, manau, mūsų romantika – keliauti kartu. Tiesą sakant, šiemet pirmą kartą po 12 metų dėl salono rekonstrukcijos neišvažiavome į savo sausio kelionę. Pasidalinome – iš pradžių Ieva, paskui – aš.Nuotraukos iš asmeninių albumų.

45 views0 comments

Comments


bottom of page