top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Nauja barberių akademija


Barberių akademija, Panevėžys ir mergina. Kas sieja šiuos tris dalykus? Naujoji, jau labai greitai Panevėžyje duris atversianti „Alex Barber Academy“, kurią įkūrė šiai sričiai savo širdį atidavusi Justina Jelinskė. Turbūt jau nieko nebestebina, kai iš užsienio į gimtas vietas grįžę žmonės pradeda čia įgyvendinti savo svajones: pritaiko įgytas žinias ir kuria verslą. Kelerius metus dirbusi plataus profilio kirpėja Justina suprato, kad jai geriau sekasi ir širdžiai malonesni vyriški kirpimai. Tad šioje srityje ir pradėjo tobulintis Jungtinės Karalystės akademijoje „Sid Sottung Academy“, sėmėsi patirties iš pačių geriausių tiek mūsų šalies, tiek užsienio specialistų.


Kokios savybės būtinos barberiui, kad pasiektų gerų rezultatų? – paklausėme Justinos.


Meniškumas, komunikabilumas, stiliaus pojūtis. Sugebėjimas kiekvieną klientą įvertinti individualiai, kad darbas netaptų monotoniškas vieno stiliaus kirpimais. Taip pat labai svarbu nesustoti tobulėti ir domėtis mūsų amato naujovėmis.Kada supratote, kad reikia pradėti siūlyti mokymus kitiems?


Atsidariusi savo barber shopą, mačiau, kad trūksta mūsų amato meistrų. Todėl, norėdama didinti kolektyvą, turėjau pati išmokyti naujus barberius. Laikui bėgant sulaukiau vis daugiau paklausimų apie mokymus. Tada supratau, kad metas atidaryti akademiją, kurioje būtų ruošiami meistrai. Jie, baigę mokslus, galėtų drąsiai jaustis darbo vietoje, pasitikėtų savimi ir teiktų kokybiškas paslaugas.


Kokias programas ruošiate?


Ruošiame barberių pradžiamokslį – jį siūlome žmonėms, kurie dar neturi jokios patirties nei vyriškų kirpimų, nei barzdos modeliavimo srityse. Tai pat siūlome įvairius mokymus jau šiek tiek praktikos turėjusiems, bet vis dar jaučiantiems, kad trūksta žinių ir praktikos. Pažengusiesiems galėsime pasiūlyti vyriškų kirpimų, barzdos modeliavimo, plaukų dažymo, tonavimo seminarus bei kursus. Kartkartėmis planuojame pasikviesti svečių iš užsienio, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi ir mokymais. Norime pasidžiaugti, kad pirmasis mūsų svečias iš užsienio bus gerai žinomas pasaulyje Joshas Lamonaca iš Jungtinės Karalystės. Taigi visi barberiai ir meistrai, dirbantys su vyriškais kirpimais, barzdos modeliavimu, turės galimybę kovo 31 d. – balandžio 1 d. sudalyvauti jo seminare.


Kokio dydžio grupės planuojamos?


Pradžiamokslio grupes turėtų sudaryti iki 4 žmonių, kad čia kiekvienas galėtų gauti kiek įmanoma daugiau žinių ir praktikos. Pažengusiųjų mokymuose – iki 8 žmonių grupės (2 lektoriai).


Kaip manote ar Panevėžys bus aktualus meistrams?


Panevėžys yra labai geroje geografinėje vietoje. Nuo daugumos didmiesčių iki Panevėžio – tik apie 100 kilometrų. Manome, kad toks atstumas tikrai nėra didelis ir meistrai atvažiuos išmokti kažko naujo, pasitobulinti. Be to, tai pirmoji ir vienintelė Aukštaitijoje barberius ruošianti bei tobulinanti akademija, todėl tikimės, kad čia gyvenantys mūsų srities specialistai tai įvertins, pasinaudos proga ir noriai dalyvaus mūsų rengiamuose mokymuose ir seminaruose.


Kaip surinkote dėstytojų komandą?


Didžioji dalis dėstytojų yra mūsų amato meistrai, su kuriais jau kelerius metus keliaujame po įvairius seminarus, mokymus, konvencijas skirtingose Europos šalyse ir taip tobuliname savo žinias bei įgūdžius, esame kartu įkūrę Barberių aljansą. Akademijos lektoriai gerai žinomi ir pasiekę savo srities specialistai iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno, užsienio.Nuotraukos Eivydo Adomavičiaus

81 views0 comments

Comentários


bottom of page