top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Suteikti politikams sparnus

Šių metų pabaiga politiniame Lietuvos gyvenime atnešė nemažai permainų, po rinkimų turime naujus valdžios atstovus. Nemaža dalis jų jau neblogai pažįstami, tačiau kituose postuose juos matysime kitokius: ir elgesiui, ir įvaizdžiui kelsime kitus reikalavimus. Juolab kad ryškiausiais veidais tapo moterys, kurias grožio specialistai tikrai akyliau stebės. Pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis apie darbą su aukščiausio rango politikais sutiko Virginija Strelskaja, kuriai pradėti darbą tokiame lygyje tikrai neužteko tik kirpimo amato žinių – psichologija, holistika, vadyba suteikė platų akiratį. O po dviejų kadencijų bendradarbiavimo politikų pasaulyje žinių bagažas dar pasipildė gilesnėmis žiniomis protokolo srityje, bendravimo ypatumais.


Kokia Jūs buvote prieš dešimtmetį, ar yra ryškių pasikeitimų dabar?


Be abejo, esu kitokia, juk prisidėjo dešimties metų patirtis. Augau kaip žmogus, mokiausi ir tobulėjau, kad būčiau įdomi sau ir kitiems. Niekada nesijaučiau pakankamai viską gerai mokanti, visada turiu ko mokytis. Kaip tik skaitau chiromanto D. Trockio knygą, kurioje nagrinėjamos mokytojo bei mokinio pozicijos ir visgi mokinys visada laimi. Aš mokausi, nes man patinka vesti paskui save žmones, patinka būti lydere.


Gal kaip tik dėl šios savybės Jums teko dirbti su labai stipria asmenybe – valstybės vadove?


Šiuo atveju labiau draugystė nuo pirmo susitikimo, juk būna tokių klientų. Nors jie nėra labai lankstūs, palankūs, turi savo nuomonę, neprimesi savo požiūrio jiems, bet su jais įdomu. Reikia priimti iššūkį, atrasti aukso vidurį tarp kliento pageidavimo ir mano žinių bagažo.


Į ką svarbu atkreipti dėmesį kuriant politiko įvaizdį?


Svarbiausia suprasti, kas yra kas: ministrė, pirmoji ponia ar prezidentė. Man labai imponavo Michelle Obama, jos statusas leido rinktis ryškesnius apdarus, dizaineriai galėjo paryškinti akcentus – tai jos galimybės. Kitaip juk Anglijos karalienė, Vokietijos kanclerė ar mūsų prezidentė – tai politinis vaidmuo, nuo jų įvaizdžio priklauso politikos stabilumas. Jei pirmųjų postų žmonės pradėtų kaitalioti šukuosenas kaip šou žvaigždės, ar pasitikėtumėte tokiu politiku? Tad ir turime bendradarbiauti kurdami tinkamą įvaizdį.


Ar nenuobodu būti šalia monotoniško įvaizdžio kūrimo?


Ne, nenuobodu. Tie, kurie stabilūs vidumi, stiprūs charakteriu, turi aiškią viziją, nuomonę, yra labai įdomūs, visada yra ko iš jų pasimokyti, turi galimybę augti. Taip, tai buvo pamokos, kaip reikia bendrauti, kaip reikia elgtis, bet visada yra lengva, kai tai darai iš širdies. Tad turi pajusti, kada reikia pokyčių, o kada reikia tiesiog atlikti darbą ir tyliai atsitraukti. Šukuosena juk nėra svarbiausias dalykas, lemiantis politiko gyvenimą, bet yra rimtesnių vidinių dalykų, kuriais man svarbu rūpintis ir suteikti moteriai sparnus!


Štai kas svarbiausia, todėl turime suprasti, kad dirbdami su klientais visada sutiksite įvairių pažiūrų sluoksnių. Savo nuomonę reikia turėti, tik nereikia jos niekam primesti, o atrasti geriausią profesionalų sprendimą.


Nuotrauka Elly Jurelly Foto Alibi

83 views0 comments

Comments


bottom of page