top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Sveikų plaukų sargyboje: nuo ko mus saugo modernūs gamintojai?

Updated: May 21, 2021

Jau kuris laikas tendencijos nesikeičia: svarbiausi raktiniai žodžiai modernių kosmetikos gamintojų dienotvarkėje išlieka „tvarumas“, „ekologija“ ir „saugumas“. O etiketėse stambiomis raidėmis puikuojasi ne tik tai, kuo produktai praturtinti, bet ir tai, BE kokių medžiagų jie pagaminti. Kaip tvirtina ilgametę patirtį turintys, profesionalūs Atwins technologai bei shop.atwins.lt plaukų priežiūros konsultantai, šios tendencijos atsispindi ir kintančioje vartotojų elgsenoje, padiktuotoje augančio sąmoningumo: kai svarbus ne tik produkto poveikis, bet ir tvari jo gamyba bei pagarbus paties gamintojo požiūris tiek į gamtą, tiek į vartotoją.


Ant aukščiausios kokybės plaukų priežiūros produkcijos dažnai rasite parašyta: „Pagaminta be silikonų, be sulfatų SLS ir SLES, be parabenų“. Ką tai reiškia – ir nuo ko mus saugo atsakingi gamintojai?


Pagaminta be SLES / SLS


Ilgą laiką buvo manoma, kad natrio laureto sulfatas (SLES) ir natrio laurilo sulfatas (SLS) dirgina odą ir veikia kancerogeniškai. Tačiau tyrimais įrodyta, kad šios paviršiaus aktyviosios medžiagos, kurios naudojamos kosmetikos priemonėse kaip plaunamosios, putojančios medžiagos ir emulsikliai, iš tiesų nei alergizuoja, nei sukelia vėžį. Vis dėlto, šie sulfatai nėra visiškai nekali: jie stipriai sausina odą, gali sukelti epidermio pakitimus, alinti plaukus ir kimšti poras. Todėl modernios plaukų priežiūros priemonės naudoja alternatyvias medžiagas, kurios ne tik veiksmingos, bet kartu tausoja odą bei plaukus.


Pagaminta be parabenų


Iš esmės parabenai yra cheminės medžiagos, naudojamos kaip konservantai, kurių nedidelėmis dozėmis aptiksite daugelyje kosmetikos priemonių, pradedant kremais ir baigiant plaukų kondicionieriais. Ir nors tai yra vienas seniausiai grožio pramonėje naudojamų cheminių priedų, apie kurio „nekaltumą“ vis bandoma kalbėti iš naujo, tačiau švieži tyrimai rodo, kad vis dėlto parabenai gali būti absorbuojami per odą ir turėti silpną hormono estrogeno poveikį. Negana to, parabenai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus: juos sausina, erzina galvos odą, blukina dažytų plaukų spalvą.


Pagaminta be silikonų


Šioje vietoje reikia neapsigauti: ne visada ir ne visi silikonai yra blogis – kartais jų vandenyje tirpiosios formos yra nuostabus priedas plaukų formavimo produktuose, padedantis tinkamai prižiūrėti storus, neklusnius, besišiaušiančius plaukus.


Tačiau silikonų ir plaukų santykiai jau ne vienerius metus yra gan komplikuoti: tarkime, naudojant šampūną su silikonais, iš pradžių plaukai jau po pirmųjų plovimų apstulbina spindesiu ir glotnumu. Taip yra todėl, kad silikonas padengia kiekvieną plauką plėvele.

Tačiau toji plėvelė yra sunkiai nuplaunama, todėl sulig kiekvienu galvos trinkimu vis storėja, kaupiasi, kol pradeda dusinti ir „žudyti“ jūsų plaukus – ypač pražūtingas poveikis būna garbanotiems plaukams. Pabaiga laukia neišvengiamai prasta: arba plaukai, nebegalėdami pasisavinti drėgmės per storą juos dengiančio silikono luobą, išsausėja ir trupa, arba jie

atrodo nuolat riebaluoti, sukritę ir negyvybingi. Pažįstama situacija – kai šaknys riebaluotos, o galiukai tragiškai perdžiūvę? Viena iš priežasčių gali būti šampūnai ar kondicionieriai su silikonais.Holistinis požiūris į pasaulį ir žmogų jame


Kaip pastebi ATWINS komandos narė, marketingistė Ieva Mašauskienė, atsakingi gamintojai jau seniai nemanipuliuoja žodžiu „natūralus“ ir vietoje jo akcentuoja balansą: „Ne atsitiktinai plaukų priežiūros produktų gamintojas NOOK savo gaminius kuria vadovaudamiesi šūkiu „tarp technologijų ir gamtos“: neretai gryni, natūralus produktai – tarkime, koncentruoti natūralūs nuovirai – tepami tiesiai ant plaukų ar odos, gali būti gerokai pavojingesni alergijų ar sudirginimo požiūriu. Todėl inovatyvių technologijų ir gamtos padovanotų išgrynintų veikliųjų medžiagų subalansuota dermė yra tapusi NOOK produktų skiriamuoju bruožu“.Holistinį požiūrį į žmogų – kaip neatsiejamą pasaulio dalį, puoselėja ir australų gamintojai „evo“.


„Pakuotės iš perdirbto plastiko, nepanaudotų produktų atidavimas socialiai remtinų žmonių prieglaudoms, išmetamųjų dujų efekto mažinimas visoje gamybos ir logistikos grandinėje – tai „evo“ ilgametės praktikos. Kaip ir principas produktų sudėtis kurti be jokių rinkodarinių triukų: tik tai, ko reikia, kad produktas tobulai veiktų taip, kaip žada gamintojas,“ – pastebi

Ieva.
Tvarų požiūrį kompanijos diegia ir savo procesuose: įsigydamos produktus tik iš biodinamiškai veikiančių ūkių, o produktų sudėtis koreguodamos ne tik pagal tai, kaip tie produktai veiks žmogaus kūną, bet ir kaip jų likučiai, patekę į nuotekas, toliau veiks gamtą.

13 views0 comments

Yorumlar


bottom of page