top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Šviežio derliaus kosmetika – kas tai, ar taip būna?


Šviežias derlius beveik kiekvienam žmogui asocijuojasi su daržovėmis bei vaisiais, bet ar kada nors pagalvojote, kad tai galėtų būti augalų, naudojamų kosmetikoje, derlius? Dažnai girdime, kokį teigiamą poveikį mūsų organizmui daro vitaminų, antioksidantų prisotinti žalumynai, tad metas į juos pažvelgti per grožio prizmę. Apie tai ir naują požiūrį į ekologiškos kosmetikos ingredientus pasakoja „Phyt‘s“ kosmetologė-trenerė Ingrida Česevičienė.


Jei kalbėtume apie šviežias daržoves ar vaisius, prisimintume, kad juos stengiamės ne tik įtraukti į šeimos racioną, bet ir nepamiršti atkreipti dėmesio į ryškias spalvas, mat jos garantuoja didelį antioksidantų kiekį. Visgi augalų antioksidantai taip pat puikiai veikia iš išorės, kai naudojami kaip kosmetiniai ingredientai. Kodėl?


Mes nuolat patiriame laisvųjų radikalų sukeliamą oksidacinį stresą. Net sveikiausią gyvenimo būdą propaguojančios moterys negali pilnai išvengti oro taršos (miestietės – vos perėjusios gatvę!), UV spinduliuotės, streso. Kai kurie mokslininkai teigia, kad apskritai senėjimas yra lyg didelis uždegiminis procesas, tad uždegimą mažinantys antioksidantai organizmui nuolat būtini. Jie gaunami su maistu ar tepant ant odos.


Mes ir natūraliai organizme jų turime, tačiau kai neišsimiegame, nevalgome pilnaverčio maisto, susinerviname. Antioksidantais reikia papildyti vidinius resursus bei naudoti juos išoriškai. Be to, antioksidantais turtingi ingredientai yra tikras aktyviųjų medžiagų pliūpsnis odai, visi kartu veikia kaip sinergija prieš laisvųjų radikalų poveikį odos ląstelėms, oksidacinį procesą, kuris daugiausia prisideda prie senėjimo požymių atsiradimo. Mityba ir odos priežiūros pasirinkimai turi veikti kaip sinergija – grožiui viskas svarbu.Šiemet kosmetikos kompanija paskelbė ir apie šviežio 2022 metų derliaus kosmetiką savo naujoje „Millésime“ linijoje brandžiai odai. Todėl nepaprastai smalsu – kokį kelią nueina šie kosmetikos ingredientai?


Taip, tiesa, tokiu būdu „Phyt‘s“ akcentavo ekologiškų ingredientų kokybę ir vertę. Šviežias kosmetinių augalų derlius – tai pilnai atsekama 2022 metų augalinių žaliavų grandinė, užauginta, surinkta ir apdorota Prancūzijos Lot regiono Quercy vietovėje, kur kontroliuojami ekologiniai ūkiai. Tai tikrumas ir aukščiausia kokybė, kai žinai, kaip buvo auginti ir kokių konkrečiai savybių turi būtent čia ir dabar rūpestingai surinkti augalai. Lyg geriausių metų derliaus vynas. Beje, „Millésime“ terminu ant vyno etiketės vyndariai žymi konkrečios vynuogių veislės derliaus nuėmimo metus, pavyzdžiui, Millésime Malbec 2022.


Papasakokite apie naujos linijos ingredientų sudėtį.


Šioje linijoje beveik nėra balastinių medžiagų – įsivaizduokite, kad didžiąja dalimi kremas yra sudarytas iš naudingų odai ingredientų. Šalia hialurono rūgšties, slyvų ar agurklių aliejų, levandų hidrolato ar

rozmarino ekstrakto mane stebina naudojamų ingredientų prabanga.


Visų pirma, čia galima rasti juodųjų trumų – tai vertingi grybai, kurie kosmetikoje dėl brangumo ir sudėtingo žaliavos tiekimo užtikrinimo naudojami vis rečiau. Tuo metu kosmetikos kompanija šiuos klausimus išsprendė savaip – savo žemėje (beje, regione, kuriame nuo senų laikų puikiai auga trumai) patys užsiaugino juodųjų trumų. Jie fantastiškai naudingi odai – juose daug stiprių laisvuosius radikalus sulaikančių fermentų, baltymų, mineralinių elementų (kalcio, geležies, magnio, fosforo, kalio, cinko, vario, mangano, seleno), omega 3 ir 6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, folio ir pantoteno rūgščių. Trumų ekstraktas kaip humektantas pritraukia ir išlaiko drėgmę, neutralizuoja laisvųjų radikalų žalą.


O šalia trumų augimviečių, kurias galima rasti Prancūzijos provincijoje Quercy, nuo seno dera tradicinis regiono augalinis paveldas – Malbec veislės vynuogės. Šios uogos sodriai tamsios, beveik juodos, tad turi didelę taninų ir resveratrolio koncentraciją. Resveratrolis kaip antioksidantas veikia stipriau nei vitaminas C. „Phyt‘s“ yra įsipareigoję veikti tvariai, todėl panaudojo įprastai utilizuojamą šalutinį vyndarystės produktą – vynuogių išspaudas, kuriose ir yra didžiausia šių medžiagų koncentracija.


Trečiasis naujosios linijos komplekso ingredientas – šafrano žiedlapių ekstraktas, pilnas tokių stiprių antioksidantų kaip šafranas, krocetiniai junginiai, kampferolis bei krocinas. Linijoje šafrano žiedų ekstraktas mažina uždegiminius procesus, kovoja su sendinančiu oksidaciniu stresu, turi natūralių drėkinamųjų savybių, saugo odos barjerą. Anksčiau šafrano žiedlapiai, kurie buvo renkami prieskonių gamybai, būdavo išmetami, tačiau šiandien tapo tvaraus požiūrio pasirinkimu.„Millésime“ eliksyras, kremas ir profesionali procedūra yra sukurti brandžiai odai. Brandi oda yra labai įvairi – kaip žinoti, ar tai būklė, ar amžiaus etapo dalis?


Kosmetologai dažnai mėgsta sakyti, kad kai pritaikome procedūras, reikia žiūrėti ne į amžių, o į odos būklę. Tačiau, kai norime pritaikyti specifinę gamintojo produktų liniją, šalinančią amžiaus padarinius, reikėtų atsižvelgti ne tik į amžių, bet ir į tai, kaip atrodo oda. Brandi oda turi tokius pat odos tipus, kaip ir jauna oda: ji gali būti riebi, sausa ar mišri. Ją tiksliau apibūdina keli papildomi faktoriai: įvairios smulkios ir gilios raukšlelės, kurias kosmetologai skirsto į mimikos, atsirandančias keičiantis mūsų veido išraiškoms, ir į statines raukšles, kuriose jau pasireiškia audinių atrofija, kai elastingumą palaikančios skaidulos ima nykti. Tam madinga naudoti kolageno papildus. Vis dėlto manau, kad reikia gerti aminorūgštis, vitaminą C, vartoti baltymus. Tokiu būdu kompensuotume kolageno nuostolius, padėtume organizmui gaminti medžiagas, palaikančias kolageną.


Prie senėjimo požymių priskiriama ir pigmentacija. Ji neatsiranda per vieną dieną – saulė veikia metų metais. Ir pigmentacija nebūtinai atsiranda iš karto po atostogų Balyje. Poveikis melanino sintezei kaupiasi ir vieną dieną išsiskleidžia ant odos, atvirose kūno vietose.


Trečiasis brandžios odos požymis – turgoro praradimas. Tai odos elastingumo netekimas ir jos negebėjimas grįžti į pradinę būseną, kai patempus ar sužnybus oda ne iš karto išsilygina. Tokia oda jau praradusidrėgmę ir skaidulas, ji trokšta būti ne tik pripildyta drėgmės, bet ir ją išlaikyti, atgauti švytėjimą ir gyvybingumą. Šiuos brandžios odos poreikius ir tenkina nauja kosmetikos linija, kviečianti moteris džiaugtis savo amžiumi, atkuriant odos spindesį natūraliais ingredientais.
Kosmetikos vartotojai, prieš naudodami tam tikrus produktus, dažnai savęs klausia, kaip naudingosios natūralios medžiagos patenka į odą ir ar tiesa, kad po dienos nuplauname neįsigėrusias medžiagas. Kaip yra iš tikrųjų?


„Phyt‘s“ gaminiuose antioksidantai daugiausia yra eteriniuose aliejuose. Eterinis aliejus ant odos sušyla, lengvai pasiskirsto ir po 10 minučių masažo patenka į mūsų kraujo sistemą, tad į odą jis skverbiasi tikrai efektyviai. Tai labai laki ir intensyviai į odą besiskverbianti pačios gamtos sukurta technologija, kuriai nereikia kažkokių ypatingų žmogaus technologijų.


Kremo bazėje yra ne mažiau vertingi augaliniai aliejai, tačiau eteriniai aliejai yra tie, kurie labai greitai ir tiksliai veikia. Žinoma, chemijos pramonė bando atkurti bioaktyvių medžiagų poveikį pigesnėmis sintetinėmis priemonėmis, ir tai yra lyg imitacija, kuri negali veikti taip tobulai kaip originalas, nekalbant apie neigiamą poveikį visam organizmui. Sintetinės medžiagos nesukuria ir tokių naudingų tarpusavio junginių, kuriuos sukuria gamta. Todėl nuoširdžiai skatinčiau įprasti pamaitinti odą jauninančiu natūralių antioksidantų kokteiliu, juk šviežias derlius gali būti ir odos grožio pagrindas.Dėkojame už pokalbį.

Kalbino Asta Bielinskienė13 views0 comments

Comments


bottom of page