top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Meniškas salonasVilniuje, Vingrių gatvėje, įsikūręs salonas sudomina neįprastu pavadinimu, o, pasidairius po salono vidų, nustebina ir interjero detalės. Kaip salonas kūrėsi, pasakoja jo steigėjas Evaldas Bražėnas:


Salono pavadinimas „Nieko, ataugs“ buvo marinuojamas dar nuo paauglystės laikų. Kadangi esu savamokslis kirpėjas, dažnai tekdavo praktikuotis ant draugų galvų, bet jie mažai jaudindavosi, jei kirpimas išeidavo ne visai toks, ir paprasčiausiai sakydavo: „Nieko, ataugs.“ Džiaugiuosi, kad daugumą jų kerpu iki šiol. Tad šis pavadinimas – tarsi duoklė tiems, kurie nuo pat paauglystės tikėjo manim ir padėjo pasiekti tai, ką turiu dabar.


Salono pirmame aukšte yra apie 78 kv. m, antrame – apie 40 kv. m patalpos. Pirmame aukšte įkurtos keturios darbo vietos, tad erdvės užtenka visiems Antras aukštas skirtas darbuotojų poilsiui ir mūsų naujam projektui, apie kurį užsiminsiu vėliau. Darbo kėdės (kaip ir sofa) – odinės, „Chesterfield“ stiliaus. Šiame salone norėjau žmonėms parodyti, kad „Chesterfield“ baldai nebūtinai skirti įpareigojančioms erdvėms, kuriose renkasi pasitempę kostiumuoti vyrai, rūkantys cigarus ir geriantys viskį. Jie puikiai tinka ir laisvoms, žaismingoms ir neįpareigojančioms erdvėms, kuriose žmonės gali atsipalaiduoti ir išlikti savimi. Na, o darbo stalai, kaip ir dauguma kitų baldų, – mediniai ar bent jau medžio imitacijos, kas, mano manymu, gėlių apsuptą saloną dar labiau priartina prie gamtos. Dalis baldų ir salono detalių surinktos iš įvairių Lietuvos sendaikčių krautuvių. Seniai domėjausi istoriją turinčiais daiktais, ieškodamas juose įdomybių ar įvairiapusiškos vertės. Rengdamas saloną supratau, kad šį pomėgį galiu puikiai pritaikyti ir čia. O ir procesas ne toks nuobodus, kaip kad visko ieškant baldų ir dekoro parduotuvėse.


Taip pat viena ryškesnių detalių salone yra sienos, nukabintos paveikslais ir lietuvių menininkų printais. Tai irgi prasidėjo nuo pomėgio kolekcionuoti lietuvių darbus, tik anksčiau stabdydavo tai, kad neturėjau erdvės, kur juos kabinti. Tad salonas tik suaktyvino šį mano hobį. Pagaliau atsirado naujas projektas „cabink. art“. Bendradarbiaudami su menininkais pradėjome dar labiau puošti sienas, šviesti žmones apie tokią meno rūšį ir padėti jiems patiems pagyvinti savo namus. Kiekvienas klientas kirpimo metu gali paganyti akis po salono sienas, o, atradęs patinkantį printą, jį ir nusipirkti. Dažniausiai galime pasiūlyti apie 100 skirtingų lietuvių menininkų darbų.Nuotraukos iš asmeninio albumo.

19 views0 comments

Comments


bottom of page