top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Salono vertinimas 2019/8

Updated: Feb 22, 2021Plaukų kirpimas – 30 EUR

Grožio salonas UNISEX

Maironio g. 25, Vilnius„Aš neimsiu iš jūsų pinigų už kirpimą“, – ar jums dažnai tenka išgirsti tokią frazę? „Nors savo darbą aš ir atlikau“, – tuo pačiu priduria. Taip nutiko man šį kartą apsikirpus salone.


Viskas nuo pradžių. Nutariu išsirinkti jauną, stilingą kirpėją, nes kaip tik plaukai ataugę ir kuo puikiausiai galima sukurti kokią nors naują formą. Žinoma, pas naują meistrą eiti visada rizikinga, bet kiek būna atvejų, kad kaip tik nauja akis pamato visai kitaip ir rezultatas būna puikus. Bet pirmiausia reikia, kad ta akis pamatytų, o meistras išgirstų kliento norus. Šį kartą pakalbėta buvo minimaliai, o norai visai nesuprasti. Kai pradėjo kirpti, supratau, kad bus patrumpinti plaukų galiukai ir kiek aptvarkyta linija. Žinoma, ir tai nėra blogai, nes nieko nebus padaryta, kas sugadintų bendrą vaizdą.

Taigi apie patį darbą: yra toks posakis – netvarka nelaimės priežastis. Šiuo atveju jis labai tiktų.Visų pirma, tik atsisėdusi į kliento kėdę, aplink veidrodį pastebiu prikritusias plaukų sruogas (pasitinkant klientą, būtų gražu apsitvarkyti). Pradedant kirpimą, visiškai nesusiskirstomos galvos zonos, o kerpant sruogos atskiriamos gnybtuku, vėliau sausi plaukai atskiriami žirklėmis – nežinau čia iš „mandrumo“ ar tiesiog dėl prastų kirpimo pradmenų? Ir šiaip atrodo, kad kirpėja nežino, kaip tomis žirklėmis dirbti. Kai jų nereikia, numeta į vežimėlį (beje, metalinį), tai pasideda ant lentynos. Taigi pagrindinis įrankis visai neįvaldytas. Man buvo pasiūlyta pakarpyti iš vidaus.Techniškai tai atliekama slystančiu būdu, bet šį kartą tiesiog nukirpta per pusę ilgio sruogos – tik tiek, kad jos plonos,ir nelabai kas matysis. Kaip jau minėjau, darbe jokios tvarkos, skyrimų zonos neapgalvotos, patys skyrimai platūs, o džiovinant visai nejaučiamas plaukas, neištempiamas, kryptis nesuteikiama, dar plius šepečiai kažkurioje vietoje kabina ir peša plaukus.

Primenu, kaip pasibaigė mano apsilankymas salone: „Aš neimsiu iš jūsų pinigų.“ Kas tai galėjo lemti? Aš tikrai nekėliau isterijos ir neišsakiau jokių pastabų, tik, kai jau buvau nukirpta ir sušukuota, paklausta, ar viskas gerai, atsakiau:„Negi dabar kažką galima pakeisti?“ Matydama darbo eigą, susidomėjau, kiek metų kirpėja dirba? Į tai buvo atsakyta, kad tai neturi reikšmės, ir paminėtas dešimtmetis darbo stažo. Neimti pinigų yra paprasčiausias variantas, tikriausiai ne vienas kirpėjas dažnai pasako savo klientui:„Nebijok, jei nepavyks, neimsiu pinigų.“ Tačiau vis dėlto reikėtų pagalvoti, ką darbe būtina keisti, kad darbas būtų atliktas profesionaliai: išmokti išgirsti klientą, tobulinti kirpimo techniką ir siekti, kad kiekvieni darbo metai suteiktų kažką naujo.


SALONO APLINKA: ++++

APTARNAVIMAS: +++

PASLAUGOS IR KAINOS SANTYKIS: +++


149 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page