top of page
  • Writer's pictureH&B PROFESIONALAMS

Salono vertinimas 2022/1

„Beardland“ vyrų kirpykla

Vilniaus g. 9, Vilnius

Vyriškas kirpimas ir barzdos formavimas – 20 EurSu Turkijos vyrų kirpyklų ypatumais pirmą kartą teko susidurti mokantis „Erasmus“ mainų programoje Izmire. Savotiško žavesio turi ten veikiančios tik vyrams skirtos vietos. Na, o Lietuvoje, išaugus barberinių skaičiui, pradedi lyginti paslaugas ir aplinką. Tik čia rytietiška kultūra atrodo ne itin patraukliai.


Garsi muzika, kasdienė meistrų apranga, bendravimas turkų ar anglų kalbomis – salono Vilniuje kasdienybė. Bet žinau, kad čia tikrai būna ypač gerų kirpėjų, tad tikiuosi išeiti su puikia šukuosena. Greitai suprantu, kad aukščiausio lygio aptarnavimo čia nebus – administratorės kaip tik tuo momentu nėra, niekas nepasitinka, jau nekalbu apie galimybių paso tikrinimą. Vis dėlto kažkuris kirpėjas paklausia, ar noriu ko atsigerti, kas šiaip pandemijos metu nelabai leidžiama. Tada dar pamatau, kaip meistras, aptarnavęs klientą, tik nupučia džiovintuvu plaukus nuo kėdės, šiek tiek papurškia dezinfekciniu skysčiu ir pakviečia mane į krėslą. Darbastalis lieka nesutvarkytas – prikritę plaukų, išmėtyti įrankiai. Kirpėjas kuo puikiausiai šneka lietuviškai, aptariame mano pageidavimus ir jis nedaugžodžiaudamas pradeda darbus. Kadangi prieš atvykdamas išsiploviau galvą, kirpimas pradedamas iš karto. Vis dėlto pastebiu, kad beveik nė vienam klientui prieš kirpimą galva neplaunama.


Dar ir vos ne turkišką serialą tenka stebėti, kai salone įsiplieskia konfliktas tarp užsieniečių poros – nežinau, ar kolegos meistrų, ar pažįstamo. Netrukus atvyksta ir policija. Viskas persikelia į kiemą. Ko ne serialas? Mano meistras manęs atsiprašo už nepatogumus. Taip pat vis prieina pasikalbėti su kolegomis ir administratore, kuri jau įsitraukė į darbus. Tad pagalvoju: „Gal salono šeimininkas?“


Kadangi mano oda jautri ir apie tai perspėjau meistrą, visų triukų su siūlais ir vašku atsisakiau. Tad barzda ir antakiai paformuojami tik mašinėle. Pabaigai liko išplauti galvą. Tai daroma čia pat – kirpimo krėsle, žemyn palenkus galvą. Tai man nelabai patinka, nes vanduo teka per visą veidą, o dar kai uždeda ant pečių tokį nuskalbtą, atbrizgusį, vos ne virtuvinį rankšluostuką, tai visai neatrodo profesionaliai. Kadangi vakare planavau dėvėti kostiumą, šukuosena buvo suformuota džiovintuvu ir užfiksuota vašku.


Tikrai suprantu, kad barberiai stengiasi aptarnaudami klientus, tačiau jų temperamentas ir darbo stilius išskirtinis. Ir jei tikiesi angliškos barbershopo elegancijos, reikia rinktis kitą saloną.


19 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentarer


bottom of page